Průvodce splátkového programu

Průvodce splátkového programu Nákup s Fortunou - krok po kroku

Máte-li vybrán splátkový program s konkrétním produktem a cílovou částkou, vyplníte požadované osobní údaje pro vytvoření smlouvy. V případě úspěšné registrace a žádosti o smlouvu, obdržíte na Vámi zadaný e-mail potvrzovací email.

Po podpisu smlouvy a aktivaci vašeho váhového konta vám bude automaticky zasláno heslo ke své schránce s váhovým kontem kde můžete sledovat jak Vaše cihlička přibývá dle uhrazených splátek. Jakmile splátkami dosáhnete celé cihličky, uvidíte ve svém váhovém kontu informaci, že Vám bude poslána cihlička.

Pravidelně, na měsíční bázi, provádíte dohodnuté minimální splátky dle vašeho splátkového plánu, který jste si zvolili. Splátky mohou být podle momentálních finančních možností i vyšší, než je minimální splácená částka pro vybraný program. Minimální částka splátky však musí být zachována. Zároveň je možné uhradit splátku nad rámec pravidelných minimálních splátek tzv. mimořádné splátky. Těmito splátkami se proces nákupu zlatých slitků urychluje.

Při první splátce je třeba zaplatit jednorázový poplatek za provádění služeb ve výši 500,- Kč. Další náklady se správou vašeho splátkového programu již hradit nebudete.

Nákupy drahých kovů pro účastníky splátkového programu Nákup s Fortunou probíhají vždy každé pondělí a nakoupený drahý kov je vidět ve vašem váhovém kontu do 16 hodin.

Po Vaší první splátce, tedy hned následující pondělí, můžete ověřit stav Vašeho váhového konta. Vaše konto bude obsahovat již informaci o prvním provedeném nákupu Vámi vybraného splátkového produktu. Uvidíte jak uhrazenou splátku, tak gramáž vybraného kovu ve váhovém kontu. Jestliže nad svou pravidelnou měsíční splátku zašlete i mimořádnou splátku, opět můžete následující pondělí po připsání splátky ověřit přírůstek Vašeho váhového konta.

Jakmile pravidelnými splátkami splatíte první spořící produkt (slitek), tento produkt je odesílán jako pojištěné cenné psaní na dobírku. Výše dobírky je pouze poštovné. Zasíláme na minimální dobírku z důvodu bezpečnosti aby zásilka se slitkem nebyla vhozena například do schránky a tím byla zásilka vystavena možné ztrátě. O odeslání splaceného slitku jste informováni prostřednictvím elektronické pošty na Vámi zadaný kontaktní email při registraci. Takto vždy po splacení Vámi zvoleného produktu dostáváte další. Jakmile splatíte celou svou cílovou částku v korunách, program je automaticky ukončen a vyúčtován.

Vyúčtování probíhá tak, že jestliže poslední platbou přesáhnete cenu posledního produktu o více než 50,- Kč., budou Vám tyto peníze na účet vráceny. Jestliže budete mít nesplaceno, což znamená, že ve svém váhovém kontu zbývá ještě několik gramů do celého produktu, je možno doplatit si, abyste měli celý produkt. Můžete si ale také nechat vyúčtovat v produktech s menší gramáží. Bude-li rozdíl mezi cenou těchto produktů a platbou větší než 50,- Kč., budou Vám peníze vráceny na účet.

V případě přerušení pravidelných splátek na déle, než 3 měsíce, je splátkový  plán ukončen a probíhá vypořádání dle smlouvy. Vyrovnání probíhá v investičních cihlách menší gramáže s možným doplatkem, převyšují-li Vaše splátky cenu produktů (nejmenší produkt je 1g zlatá cihla u zlatého splátkového programu).

Doporučujeme, abyste si ještě před prvním splaceným produktem dobře promysleli, kam svou zlatou cihlu bezpečně uložíte. Konzultaci rádi poskytneme.